Türkiye'nin F-35'lerine sürpriz talip: ABD bize satsın

ABD'nin Türkiye'ye  F-35  savaş uçaklarının teslimatını iptal etmesi durumunda , Polonya'nın 5. nesil savaş uçağını almak için sırada beklediği kaydedildi. F-35'lerin üretici firması Lockheed Ma

haber7
0

Haber 7 / Dış Haberler Servisi

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak , daha önce yaptığı açıklamada ülkesinin , Sovyet dönemine ait askeri ekipmanlarını değiştirme yoluna gittiğini ve bu yüzden  ABD  den 32 adet F-35 savaş uçağı satın almak istediğini duyurmuştu.

 

 

Bu gelişmenin ardından Rus medyasının önde gelen ajanslarından biri olan RIA Novosti de yer alan haberde ,  Polonya  nın ,  Türkiye  nin aldığı  F-35  savaş uçaklarına  talip  olduğu bildirildi. Ajansa konuşan ve  F-35  ler hakkında bilgi sahibi olan Polonyalı yetkili , S-400 hava savunma sistemlerini satın alması nedeniyle Türkiye ve ABD arasındaki krizi yakından takip ettiklerini aktardı Yetkili , "ABD ile  Türkiye  arasındaki  S-400  ihtilafını çok yakından takip ediyoruz. Zira bu durum  F-35  savaş uçaklarının  Türkiye  ye satılmasını engelleyebilir" dedi.

Ajans yetkilinin devam eden sözlerini şu şekilde aktardı: "ABD ile  Türkiye  arasında imzalanan mutabakat bozulursa , bu  F-35  lerin başka bir yere kaydırılması gerekecek.  Varşova  yönetimi ise bunun  Polonya  olacağını umuyor."

 

 

Hulusi Akar a özel  F-35  mektubu: Haberiniz olsun , ülkeden göndereceğiz

PENTAGON VE  LOCKHEED MARTİN  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =