Ankara'da , Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda  FETÖ  terör örgütü ile irtibatları tespit edilen ve 48'i hala görevde olan 50 astsubay ile 2 mahrem imam gözaltına alındı.

haber7
0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı nca başlatılan soruşturmada , Kara Kuvvetleri Komutanlığı   karargahında 50 astsubayın , FETÖ nün mahrem imamlar ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı , ankesörlü , kontörlü büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri belirlendi. FETÖ terör örgütü ile irtibatları saptanan 50 astsubay ve 2 mahrem imam hakkında gözaltı kararı verildi.  Ankara  Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu şüphelilerin tamamı gözaltına alındı. Gözaltına alınan asker şüphelilerden 48 inin görevde olduğu , diğerleri hakkında soruşturma kapsamında idari tedbir uygulandığı bildirildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =