Piyasalar bu 4 noktaya kilitlendi

 Piyasalar  yeni haftaya pozitif başlarken gözler 4  noktaya  kilitlendi.

haber7
0

1- TCMB’DEN İLK SİNYAL YARIN Piyasalar yeni haftaya pozitif başladı. Yurt içinde takip edilecek en önemli beklenti , Merkez Bankasının yarın açıklayacağı faiz kararı olacak. AA Finans’ın anketine katılan 20 ekonomistten 16’sı , değişiklik beklemiyor. 25 Nisan’daki toplantıda politika faizi , yüzde 24 düzeyinde sabit bırakılmıştı. Analistler; bu toplantıda faizler sabit tutulsa bile , Merkez Bankasının temmuza atıfta bulunabileceğini , faiz indirimi için ortamın uygunlaştığını belirtti.

2- FED , İKİ DEFA FAİZ İNDİRECEK Zayıf gelen son ABD verileri , FED’in de faiz indirimine gideceğini neredeyse kesinleştirdi. FED Başkanı Powell ve çalışma arkadaşlarının , faiz indirimi konusunu 18-19 Haziran’da gerçekleştirilecek ilk toplantıda tartışmaya başlamaları bekleniyor. Ancak bu toplantıda karar beklenmiyor. JPMorgan Ekonomisti Michael Ferol; FED’in , gösterge faizleri eylül ve aralık aylarındaki toplantılarda “Yirmişer baz puan düşürmesini” beklediğini açıkladı.

3-  S400  KONUSU HÂLÂ MASADA

ABD ile Türkiye arasında ,  S400  füzesi alımı konusundaki diplomatik süreç gündemi meşgul etmeyi sürdürüyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan , alımın bittiğini açıklamıştı. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =