Yaşaması için seferber olunan Emir hayata tutunamadı

Rize'nin  Ardeşen  ilçesinde  sosyal medya  üzerinden başlatılan kampanya ile bulunan uygun ilik nakledilen lösemi hastası  Emir  Şeremet (7) , hayatını kaybetti.

haber7
0

Ardeşen ilçesinde yaşayan öğretmen Murat-Nevin Şeremet çiftinin oğulları  Emir  e geçen yıl lösemi teşhisi konuldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi nde tedavi altına alınan  Emir  e ilik nakli yapılmasına karar verildi.

 

 

Şeremet çiftinin yakınları da  sosyal medya  üzerinden kök hücre bağışı kampanyası başlattı. Binlerce gönüllü , kök hücre ve kan bağışında bulundu. Kampanyaya o dönem Gençlik ve Spor Bakanı olan , AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak da destek vererek bağışçı oldu. 

NAKİL YAPILDI , FENALAŞTI

 

 

Kampanya sonuç verdi ve bulunan uygun ilik  Emir  e nakledildi. İlik , vücuda uyum sağlamadığı için alınmak zorunda kalındı. Bulunan yeni ilik ise 25 gün önce Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi nde nakledildi. İlik ,  Emir  in vücuduna uyum sağladı. Ancak küçük çocuk , operasyonun ardından fenalaştı. Yoğun Bakım Ünitesi nde tedavi altına alınan  Emir  , dün akşam hayatını kaybetti. 

TOPRAĞA VERİLDİ

Küçük  Emir  için bugün  Ardeşen  ilçesi Merkez Camii nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Tabutu üzerine tuttuğu takım olan Trabzonspor un bayrağı konulan  Emir  , Yeniköy Mezarlığı nda toprağa ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =