TOKİ’den Malatya’ya millet bahçesi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen içerisinde  millet  kıraathanesinin de yer alacağı  Malatya   millet   bahçesi  projesinin ihalesi 10 Temmuz’da yapılacak.

haber7
0

Malatya eski İnönü Stadyumu’nun 38 bin 587 metrekare alanına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın talimatıyla  millet  bahçesi yapımı için start verildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı bu kapsamda içerisinde yürüyüş alanlarının , yeşil alanların , bisiklet yollarının , koşu parkurlarının , spor salonlarının ve çok amaçlı oyun sahalarının olacağı  Malatya   millet  Bahçesi’nin ihale tarihini açıkladı.

10 Temmuz’da  TOKİ  tarafından yapılacak ihale de tekliflerin değerlendirilmesinin ardından , ihaleyi kazanan firma projenin yapımına başlayacak.  Malatya  eski İnönü Stadyumu’nun yerinde toplam 38 bin 587 metrekarelik alanda yapılacak  millet  bahçesi Malatyalı vatandaşları daha çok yeşille buluşturacak.  millet  bahçesi bitki , peyzaj ve sosyal donatılarıyla  Malatya  şehrine yeni bir soluk getirecek. 

YEŞİLLE DOLU BİR MERKEZ OLACAK

Spor alanları , bisiklet parkuru , koşu parkuru , tenis kortu , basketbol ve voleybol sahasının olacağı  millet  bahçesinde 40 farklı türde ağaç ve çalı-yer örtücü bitki olacak. Ayrıca ,  millet  bahçesi içerisinde yöreye uygun çok çeşitli bitki türleri olacak. Yaklaşık 5 bin metrekarelik çim aktivite alanı bulunan  millet  bahçesi , içerisinde barındıracağı süs havuzu , gül bahçeleri , vatandaşlara açık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =