Terör örgütü PKK intikam için köy bastı! Ölü ve yaralı var

 Terör   örgütü  YPG/PKK , Deyrizor'da bir mensubunun öldürülmesi üzerine failin bulunduğunu iddia ettiği bir köye saldırdı. Bir sivil öldü , bir sivil yaralandı.

haber7
0

Terör örgütü YPG/PKK , Deyrizor ilinde işgal ettiği bir köydeki mensubunun öldürülmesi üzerine failin bulunduğu ileri sürdüğü komşu köye saldırdı. Yaklaşık bin sivil köyü terk etmek zorunda kaldı.

YPG/PKK ,  Suriye  nin  Irak  sınırındaki  Deyrizor  ilinde işgali altındaki Nemliye köyünde bir üyesinin öldürülmesi üzerine , failin Ebu Nitil köyünde olduğunu ileri sürerek köye havan ve topçu saldırısı düzenledi.

Bir sivilin öldüğü , bir sivilin yaralandığı saldırıdan sonra Ebu Nitil sakini yaklaşık bin sivil , çöl bölgesine doğru kaçtı.

Köylülerin ,  ABD  öncülüğündeki koalisyondan olaylara müdahale etmesini istediği ancak yanıt alamadığı öğrenildi.

YPG/PKK ,  Deyrizor  un doğusunu  ABD  desteğiyle işgalinde tutuyor. Söz konusu bölgedeki Arap halk , örgüt işgalini sık sık protesto ediyor. Örgüt son dönemde ekili tarım arazilerini yakarak halka tehdit oluşturuyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =