Siirt fıstığı dünyaya açılıyor

 Siirt   fıstığı  , "Fistalora" markasıyla dünya pazarına çıkacak

haber7
0

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile AB iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında 43 milyon liraya kurulan ve Avrupa nın en büyük fıstık işleme tesisi olan  Siirt  Fıstık İşleme Tesisi nde işlenen  Siirt   fıstığı  , "Fistalora" markasıyla 20 ülkeye ihraç edilecek.

10 BİN DEKAR YENİ FISTIK BAHÇESİ

Vali Ali Fuat Atik , ilin  Siirt  fıstığından hak ettiği ekonomik geliri elde etmesi için önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Ünü ülke sınırlarını aşan  Siirt  fıstığının dünya pazarına daha rahat satılması için marka ve tescil çalışmalarının devam ettiğini belirten Atik , şöyle konuştu:

"Markalaşma yolunda önemli bir adım atılarak , piyasalara  Fistalora  markasıyla  Siirt   fıstığı  ürünleri satışı başladı. Çok yakın zamanda  Siirt  fıstık ürünleri zincir marketlerin raflarında da görülecek.  Siirt  in ekonomik ürünlerin başında gelen ve günümüzde artık Yeşil altın olarak da tabir edilen kentin sembolü  Siirt  fıstığının üretiminin artırılması için yeni hamleler başlatacağız. Tarım ve Orman Bakanlığının desteğiyle en az 10 bin dekar yeni fıstık bahçesi kurulumunu hedefliyoruz."

"DİSTRİBÜTÖRLÜK ANLAŞMASI İMZALADIK"

Siirt Fıstık İşleme Tesisi Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =