Köylülerin geçim kaynağı oldu! Kilosu etten pahalı

Siirt'in Elmadalı köyünde vatandaşlar , karların erimesi sonrası ortaya çıkan dağ mantarlarını toplamaya başladı. Topladıkları dağ mantarlarını  Siirt  merkeze götüren köylüler , burada 30-50 lira aras

haber7
0

Siirt’in Şirvan ilçesi Elmadalı köyünde eriyen karların ardından otların arasında ortaya çıkan mantarlar köylülerin geçim  kaynağı  oldu.

Dağ yamaçlarında otların arasında yetişen mantarları satmak için topladıklarını belirten köylülerden Hacı Basır , aile bütçesine katkı sağlamak için sabahın erken saatlerinde  mantar  toplamaya gittiklerini , topladıkları mantarları şehir merkezine getirerek sattıklarını söyledi.

Dağ mantarının besin değeri oldukça yüksek olduğunu belirten köylülerden Orhan Beyan ise , lezzet ve şifa  kaynağı  mantarın birçok derde deva olduğunu kaydetti. Beyan , “Otların içinde çıkıyor. Çok sağlıklı bir mantar. Tadı  etten  daha lezzetli daha sağlıklı ,  Kilosu  50 liraya katar satılıyor” diye konuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =