Tokat gibi S-400 açıklaması! 'Devletler bedel ödeyerek büyürler...'

Güvenlik Politikaları Uzmanı  Mete Yarar  , Ülke TV'de yayınlanan Esra Elönü'nün sunduğu 'Arafta Sorular' programına konu oldu.  Mete Yarar  canlı yayında yaptığı konuşmada gündeme dair önemli d

haber7
0

Güvenlik Politikaları Uzmanı  Mete Yarar  ın programda yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde; 

 

 

ÇOK NET S-400 AÇIKLAMASI S-400 konusunu konuşurken şöyle tartışıyoruz; S-400 Patriotlar dan iyi midir kötü müdür?Bende diyorum ki velev ki  kötü kardeşim. S-400 Patriotlar dan velev ki kötü Patriot u verdiler de mi almadık?

Patriot tan teknolojik anlamda çok daha aşağıda olan SİHA yı vermeyen adamlar parasını verdiğimiz halde vermeyen adamlar Patriot u verdiler de biz mi almadık? Ucundan koparttığın her bir yargılama hiçbir anlam ifade etmiyor. Yani S-400 ü niye seçtiniz. Yav kardeş biz S-400 falan seçmedik adam vermedi. Zaten dünyada bunu yapan 3 tane şirket var ikisi sana vermediyse gidip üçüncüyü seçeceksin. 

 

 

Kaldıki seçtiğin S-400 kötü değil. Bunu oturupta konuşacak tartışacak çok da fazla bir şeyi yok. Türkiye egemen bir ülkedir kararını alır bunun da bedelini ödemek isterse öder.  Devletler   bedel  ödeyerek büyürler. Almazsak  bedel  ödetmekten vazgeçeceklerini mi zannediyorsunuz. Bugüne kadar  NATO  içerisinde müttefiksen bugüne kadar niye vermediğini sana sormak lazım. Biz niye kendimizi bu kadar çok her şeye laf yetiştirmeye evrildik.   Doğu Akdeniz , PKK , PYD bunlar ıskalanacak konular değil. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =