LGS sınav sonucu: Liseye Geçiş Sınavı için MEB açıklama yaptı!

Lise eğitimine başlamak isteyen öğrencilerin girdiği  Liseye   Geçiş   Sınavı  (LGS) geçtiğimiz günlerde  MEB  tarafından düzenlendi. Binlerce öğrencinin girdiği  LGS   sınav  sonuçları tarihi açıklandı.

haber7
0

Milli  Eğitim  Bakanlığı (MEB) lise eğitimine başlayacak öğrenciler için düzenlediği 2019  LGS  sınavının sonuç tarihini belirledi. Sözel ve Sayısal olmak üzerek iki oturumlu gerçekleşen  Liseye  Geçiş Sınavına 1 milyon 74 bin 13 öğrenci katıldı. Sözel bölümde sınava giren öğrencilere 20 Türkçe , 10 T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük , 10 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi , 10 İngilizce sorusu sayısal bölümde ise 20 matematik ve 20 fen bilimleri soru soruldu. Belirlenen  sınav  takvimine göre LGS - Liselere Geçiş Sınavı’nın sonuçlarının 24 Haziran tarihinde duyurulacağının ifade edildi. Öğrencilere  sınav  sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek. Tarihte değişiklik yapılması halinde son dakika duyurusu olarak duyurulacak.

 

 

TERCİH DÖNEMİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Sınavın sonuçlarının 24 Haziran tarihinde açıklanacağı göz önünde bulundurulduğunda tercih döneminin de Temmuz ayının ilk bölümünde başlayacağı ön görülebilmektedir. 2019 Liselere Geçiş  Sınavı  Tercih Kılavuzu , sınavın açıklanması sonrasında paylaşılacaktır Bu kılavuzda nasıl tercih yapılacağı hakkında bilgilendirmelere yer verilecektir.

 

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =