Rivian kamyonetler birbirini şarj edebilecek

Elektrikli kamyonet üreticisi  Rivian  , mobil cihazlarda kullanılan tersine  şarj  özelliğini yeni kamyonetlerinde  test  etmeye başladı.  Rivian  to  Rivian  adını verdikleri teknoloji ile birlikte bir ilki başaran firma , bu sistemi tüm ara&

haber7
0

Elektrikli otomobillerde yaşanan teknoloji hızla gelişmeye devam ediyor. Telefonlarda kullanılan teknolojinin bazılarını ürettikleri yeni araçlarına entegre eden otomotiv devleri , mobil cihazlarda da yeni yeni görmeye başladığımız tersine  şarj  özelliğini kullanmaya başladı.

Rivian firması bir ilke imza attı!

Elektrikli kamyonet üreticisi  Rivian  , mobil cihazlarda kullanılan tersine  şarj  özelliğini yeni kamyonetinde  test  etmeye başladı. Daha öncesinde bu teknolojinin araçlarda da uygulanabileceğini dile getiren firma , artık araçları ile bu teknolojiyi buluşturmaya başladı.

Rivian to  Rivian   test  edilmeye başladı!

Ürettiği elektrikli  kamyonetler  ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran firma ,  Rivian  to  Rivian  yani tersine  şarj  özelliğini  test  etmeye başladı. Geliştirilen bu teknoloji sayesinden  Rivian   kamyonetler   birbirini   şarj   edebilecek  yani bir  Rivian  kamyonet başka bir  Rivian  kamyoneti  şarj  edebilecek.

Henüz kablosuz çalışmayan bu teknoloji şimdilik sadece yedek batarya kullanılarak veya kablolu olarak  şarj  edebilme imkanı sunuyor. Söz konusu teknoloji üzerinden çalışmalarını yürüten firmanın  Rivian  to  Rivian  adını verdikleri tersine  şarj  teknolojisi ile kablosuz  şarj  teknolojini birleştireceği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =