İstanbul üzerinden operasyon nasıl çekilir, işte örneği

Almanya’nın günlük gazetelerinden Süddeutsche Zeitung’da Cuma günü İstanbul’la ilgili bir haber yayınlandı .Haberin başlığı şöyleydi , “İstanbul’un adı İstanbul’dur”. Giri

haber7
0

Haber7 - Taha Dağlı

İçeriğinde Başkan Erdoğan’a yönelik asılsız bir suçlama vardı. “CHP adayı İmamoğlu hiçbir zaman Konstantinopolis ifadesini kullanıp ,  İstanbul  yerine Konstantinopolis’in başkanı olacağını söylemedi ama Erdoğan ısrarla İmamoğlu’nun kökenini tartışmaya açıyor” ifadeleri kullanıldı.

 

Haberi hazırlayan gazeteci Christiane Schlötzer adlı bir kadın. Türkiye’yi yakından takip ediyor. Neyin ne olduğunu çok iyi bilen biri.

Yıllardır yaptığı haberlere göz atınca Osman Kavala’yı , firari Can Dündar’ı , PKK teröristlerini savunan biri olduğu hemen belli oluyor.

Dahası 17 Aralık sürecinde Pensilvanya’ya gidip FETÖ elebaşıyla röportaj yapmış bir isim. Almanya’da son dönemde FETÖ’yle ortak yürütülen dinler arası diyalog projesini de destekleyen , FETÖ’nün propagandasını yapan haberlere imza atıyor.

Şimdi dönelim bu kadın gazetecinin  İstanbul  haberine. Diyor ki , “Erdoğan İmamoğlu’nun kökenini Konstantinopolis üzerinden tartışmaya açıyor oysa İmamoğlu hiçbir zaman Konstantinopolis demedi”.

Evet İmamoğlu “ben Yunan asıllıyım , İstanbul’u Konstantinopolis yapacağım” gibi ifadeler kullanmadı. Onun yerine bu sözleri Yunan medyası söyledi. Yunan gazeteleri , İmamoğlu için “Konstantinopolis’i fetheden Yunanlı” diye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =