Yıldırım: Kimse Kürtleri ayrıştırmaya çalışmasın

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali  Yıldırım  , Diyarbakır'da kullandığı "Kürdistan" ifadesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

haber7
0

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali  Yıldırım  ,  Diyarbakır  da kullandığı "Kürdistan" ifadesine ilişkin , "Kürdistan sözü Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün cumhuriyetin kurulmasından önce istiklal mücadelesinde bölgeden gelen temsilciler için kullandığı sözdür. Benim ifadem ondan ibarettir. Bu ülkenin her karış toprağında yaşayan insanlar bizim birinci sınıf vatandaşımızdır.  Kimse  Kürtleri ötekileştirmeye ,  ayrıştırmaya  çalışmasın. Biz etle kemik gibiyiz." dedi.

Elazığ Dernekler Federasyonu ve Fındıkzade Elazığlılar Derneği’nin Belgrad Ormanlarında düzenlediği , "48. Peynirli Ekmek Festivali"ne katılan  Yıldırım  , iki hafta sonra İstanbulluların sandık başına giderek oylarını kullanacaklarını söyledi.

31 Mart ta yarım kalan işin 23 Haziran da tamamlanacağını dile getiren  Yıldırım  , "23 Elazığ ın plakası. 23 çok önemli bir rakam. 23 te Elazığ dayız. 24 te Erzincan dayız ve İstanbul da zaferimizi birlikte kutlayacağız." diye konuştu.

Son 15 yılda Elazığ a çok önemli yatırımlar yaptıklarını ifade eden  Yıldırım  , şöyle devam etti:

"Engelleri geçtik ve Elazığ ile komşu vilayetleri birleştirdik. Elazığ Havalimanı , kente yaraşır şekilde yapıldı. Türkiye nin her tarafından havalimanları yaptık. Şimdi yapılan havalimanları konuşulmuyor , efendim , sen buradan mı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =