İngiltere'den AB'ye rest! Tazminatı ödemeyeceğiz

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılma sürecinin en başından bu yana en büyük destekçilerinden olan eski Dışişleri Bakanı  Boris Johnson  , ülkesi ile  ab  arasında varılan  Brexit  anlaşması gereği ,

haber7
0

Theresa May’in Muhafazakar Parti genel başkanlığı ve başbakanlık görevlerinden istifasının ardından , bu görevler için aday olan isimler arasında favori gösterilen Johnson ,  Brexit  koşulları  İngiltere  adına iyileştirilene ve süreçle ilgili daha net bir tablo ortaya çıkana kadar tazminat ödemeyeceklerini ifade etti.

"İyi bir anlaşmanın sonuçlanması için para hem müthiş bir çözüm , hem de müthiş bir rüşvet aracıdır" diyen Johnson , anlaşmanın nihai bir biçimde tamamlanmamasına rağmen çekin tümünün altına imza atmayı hep tuhaf bulduğunu belirtti.

TRUMP DESTEKLEDİ

Geçtiğimiz hafta İngiltere’yi ziyaret eden Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald  TRUMP  da İngilizlere , AB’ye olan borçlarını ödememe tavsiyesinde bulunmuş ve Boris Johnson’ın parti liderliği ve başbakanlık için mükemmel meziyetlere sahip olduğunu dile getirmişti.

AB ile  İngiltere  arasında daha önce yapılan görüşmelerde , İngilizlerin aldığı  Brexit  kararının , AB’ye getireceği maddi yükün karşılanması için Londra’nın 44 milyar euro tazminat ödemesi üzerinde anlaşma sağlanmıştı.

İngiltere eski Dışişleri Bakanı Johnson , içinde bulunduğu kabinenin lideri ve partisinin genel başkanı Theresa May’in  Brexit  siyasetinden hoşnut olmadığı için , geçen yıl bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =