Antalya'ya 8 Haziran Cumartesi , hava yoluyla 85 bin 205  turist  geldi. Bu rakamla kentte  Tüm   zamanların  gün  rekoru  kırıldı.

haber7
0

Türkiye nin en önemli döviz girdisi kaynaklarından turizm sektöründe , dünyanın en çok  turist  ağırlayan üçüncü kenti konumundaki  Antalya  , 2019 yılının ilk aylarından bu yana kırdığı rekorlara yenisini ekledi. Geçen yıl 13 milyon 642 bin turistle tüm  zamanların  en yüksek sayısına ulaşan kentte , bu yıl sonuna kadar toplamda 16 milyon yabancı  turist  hedefleniyor.

 

 

MAVİ BONCUKLU PAYLAŞIM

Antalya turizmi , 8 Haziran da yeni bir  rekor  kırdı. Vali Münir Karaloğlu , sosyal medya hesaplarından yaptığı mavi boncuklu paylaşımda , 8 Haziran Cumartesi günü  Antalya  ya hava yoluyla gelen  turist  sayısının 85 bin 205 kişi olduğunu belirterek , bu rakamın tüm  zamanların  gün  rekoru  olduğunu açıkladı.

 

 

Antalya  Havalimanı  Mülki İdare Amirliği verilerine göre 1 Ocak tan 8 Haziran a kadar gelen yabancı  turist  sayısının 3 milyon 870 bin 211 olduğu kaydedildi.  turist  sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 lik artış yaşandı. 1- 8 Haziran tarihleri arasında ise 1 milyon 570 bin 422 kişi geldi. Haziran ayı rakamı da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 arttı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =