20 bin kişiye ekmek kapısı

Temeli bu yıl atılacak Elmadağ Mobilyacılar İhtisas OSB’de ilk etapta 100’den fazla fabrika kurulacak. ANKAMOB Başkanı Hüseyin Taklacı , “OSB’nin ilk etabında 20 binin üzerinde yeni istihdam olacak” dedi.

haber7
0

Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ANKAMOB) Başkanı Hüseyin Taklacı , Siteler mobilya esnafı için Elmadağ ilçesinde kurulacak , "Elmadağ Mobilyacılar İhtisas Organize Sanayi Bölgesi"ne (OSB) ilişkin açıklamalarda bulundu. Siteler in , 1950 li yıllarda oluşmaya başladığını anlatan Taklacı , bugün bölgenin Ortadoğu ve Balkanların en büyük mobilya üretim sanayisi haline geldiğini söyledi.

 

 

TEMELİ BU YIL AÇILACAK

Genişleme sahası hariç planlama alanı , 1 milyon 600 bin metrekareyi bulacak ve temeli bu yıl atılacak Elmadağ Mobilyacılar İhtisas OSB tamamlandığında , ilk etapta farklı büyüklüklerde 100 den fazla fabrika barındırması ve 20 binin üzerinde yeni istihdam sağlanması planlanıyor" dedi.

 

 

Taklacı , Elmadağ Mobilyacılar İhtisas OSB de mobilya üretim ve satışının yanında , marangozluk , mobilya boyacılığı , döşemeciliği ve tornacılığı , demir çelik iskelet ve mekanizma , cam işçiliği ve satışı , hırdavat ve aksesuar gibi mobilya tamamlayıcı meslek gruplarının da yer alacağını bildirdi. Türkiye de mobilya üretiminin her geçen gün büyüyerek ilerlediğini , ancak iç pazarın artık üretime cevap veremez hale geldiğine işaret eden Taklacı , Elmadağ Mobilyacılar İhtisas OSB kurulumunun ardından , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =