24 saatte 83 kişi öldü!

 Suriye  İnsan Hakları Gözlemevi , Suriye’nin güney batı kesiminde rejim güçleri ile  Heyet Tahrir   Şam  gruplarıyla son 24  saatte  çıkan çatışmalarda 83 kişinin öldüğünü açıkladı.

haber7
0

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi , son 1 günde İdlib te silahlı muhalif grup Heyet Tahrir-i  Şam  mensubu 39 kişinin  Suriye  hükümet güçlerinden de 44 kişinin öldüğünü kaydetti.

 

Heyet Tahrir-i Şam’ın Lazkiye , Halep ve  Hama  bölgelerini kontrol ettiğine dikkat çekildi. Perşembe geç saatlerde Heyet-i Tahrir-i  Şam  muhalif grup ve müttefiklerinin  Hama  nın kuzeybatısındaki rejim güçlerine kaşı atak başlattığı ve Tel Melih ve Ceybin köylerini ele geçirdiği kaydedildi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Başkanı  Rami Abdurrahman   Suriye   rejim güçleri  ile  Rusya  nın hava saldırıları altından bölgede büyük çatışmaların yaşandığını söyledi. Abdurrahman , çatışmaların rejim güçlerinin kontrolü altında bulunan Hristiyan ve Alevilerin yaşadığı bölgelerin yakınında yaşandığı açıkladı.

 

Rusya ile  Türkiye  Eylül ayında yapılan anlaşma gereğince İdlib bölgesinin Rus saldırılarına karşı korunacak bölge olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte  Suriye  rejim güçlerinin nisan ayı sonu itibariyle bu bölgeye yaptığı hava ve havan topu saldırıları sonucu 300 sivil hayatını kaybetti. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =