Türkiye açıklaması: Tüm şartları sağlamaya hazırız

Özbekistan Başbakan Yardımcısı Aziz Abduhakimov , ülkesinde iş yapmak isteyen Türk iş adamlarına gereken  Tüm  koşulları sağlayacaklarını söyledi.

haber7
0

Özbekistan’ın doğusundaki Namangan şehrinde "Namangan da İş Yapma-2019" Uluslararası Yatırım Forumu düzenlendi. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 30 u aşkın ülkeden 280’a yakın yabancı şirket temsilcileri ve iş adamlarının katıldığı toplantıda , Namangan vilayetinin iş ve yatırım yapma imkanları tanıtıldı.

Forumun açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Aziz Abduhakimov , forumun amacının bölgenin iş ve yatırım imkanlarını tanıtmak ve bölgenin yabancı ortaklarla iş birliklerini daha da geliştirmek olduğunu kaydetti.

Abduhakimov , yabancı yatırımcıların Özbekistan’da iş yapmaya büyük bir ilgi gösterdiğini belirterek , forumun Özbekistan’ın Namangan bölgesinin imkanlarının tanıtılmasına katkı sağlayacağını vurguladı.

Namangan Valisi Hayrulla Bazarov da Fergana Vadisi nin kalbinde yerleşen Namangan vilayetinin gıda ve hafif sanayinin merkezi haline geldiğini belirterek , bölgenin dünyanın 52 ülkesi ile iş birliği yaptığını ve ülkedeki toplam dokuma ürünlerinin yüzde 15’ini ürettiğini kaydetti.

Namangan’ın gıda , meyve-sebze ve tekstil sektöründe önemli bir potansiyele sahip olduğunu dile getiren Bazarov , yeni pazarların geliştirilmesi ve ihracat coğrafyasının genişletilmesine yönelik çalışmaları sürdürdüklerini ve bölgedeki yatırım projelerinin yanı sıra yurt dışına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =