Türkiye bu bayram BiP'in görüntülü görüşmesiyle bayramlaştı

 Turkcell  müşterileri bu  bayram  BiP’in çoklu  görüntülü  görüşmesini , geçen yıldan iki kat fazla kullandı.

haber7
0

Turkcell açıklamasına göre , Türkiye , bu bayramda  Turkcell  mühendislerinin geliştirdiği yerli ve milli iletişim ve yaşam platformu BiP’in çoklu görüntülü görüşmesine yoğun ilgi gösterdi.

Her geçen yıl kullanım grafiği yükselen  BiP  ile yapılan çoklu görüntülü görüşmelerin sayısı , geçen yılın Ramazan Bayramı’na göre iki kat artarak 301 bin 860 dakikaya ulaştı. BiP’le toplam aramalar ise yaklaşık 2 ,5 kat artışla 5 milyon 390 bin 938’e ulaştı.

Bu bayramda Turkcell’liler ,  BiP  ile 552 bin 180 dakika görüntülü , 2 milyon 56 bin 860 dakika sesli arama yaptı.  bayram  mesajlarını BiP’ten göndermeyi tercih eden  Turkcell  müşterileri kendi data paketlerinden harcama yapmadı. 

İlk günde 466 milyon dakika konuşuldu

Arefe gününü  de kapsayan 4 günlük  bayram  süresince toplam 1 milyar 481 milyon 361 bin 549 dakika konuşma gerçekleşti. En fazla görüşmenin yapıldığı bayramın birinci gününde Turkcell’liler 465 milyon 717 bin 986 dakika konuştu.

Konuşma trafiğinin en fazla yaşandığı il İstanbul olurken onu Ankara , İzmir , Antalya , Diyarbakır , Mersin , Bursa , Adana , Gaziantep ve Muğla takip etti.

Mobil internetten de faydalanan Turkcell’liler , yaklaşık 22 bin TB data kullandı. En fazla data kullanımının yapıldığı ilk 10 il ise sırasıyla İstanbul , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =