Yamaç paraşütçüsüne havada şahin saldırdı

Burdur'da  Yamaç  paraşütü yapan Uğur Sayın (43) , gökyüzünde  şahin  saldırısına uğradı.

haber7
0

Burdur da 2011 yılından bu yana  yamaç paraşütü  sporu yapan iş insanı Uğur Sayın , 380 rakımlı Avşar Tepesi nden atlayış yaptı. Aynı tepede yuvası bulunan  şahin  , atlayışından kısa süre sonra Sayın a saldırdı. Uğur Sayın , bağırarak şahini uzaklaştırmaya çalıştı. Şahin kısa süre sonra uzaklaşırken , saldırı anı Uğur Sayın ın kaskındaki kameraya yansıdı.

Şahinin Avşar Tepesi nde yuvası olduğunu belirten Uğur Sayın , saldırıda yara almadığını söyledi. Pek çok kez tepeden atlayış yapmasına rağmen şahinin ilk defa saldırdığını kaydeden Sayın , "Bu sene biraz hırçın ama bize yavaş yavaş alışıyor , birlikte uçmaya alışıyor. Sanırım yavrusunu korumak için saldırdı" dedi.

Şahinin başka paraşütçülere de saldırdığını anlatan Uğur Sayın , "Bazı arkadaşlarımızın paraşütlerinin kanatları yırtıldı. Şimdiye kadar böyle sert bir saldırısı olmamıştı. Bağırarak uzaklaştırmaya çalışıyoruz. Bademağacı bölgesinde uçarken bu tür saldırılara maruz kalmıştık ama burada hiç olmamıştı. Biraz heyecan oluyor aslında , biz bağırıyoruz , o bağırıyor , birlikte uçuyoruz" diye konuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =