Terör örgütünün Pençe korkusu

Irak kuzeyindeki Hakurk'a yönelik başlatılan  Pençe  Harekâtı , PKK/YPG işgalindeki Münbiç'te büyük yankı uyandırdı.

haber7
0

Suriye de örgütün ABD desteğiyle işgal ettiği  Münbiç  te teröristler panik yaşıyor. Çünkü TSK bir yandan Kuzey Irak operasyonunu yürütürken diğer taraftan  Münbiç  sınırına da askeri birlik ve mühimmat sevkiyatını sürdürüyor. Özgür Suriye Ordusu na (ÖSO) bağlı birlikler  Münbiç  sınırında 24 saat gözlem yapıyor.  ÖSO  ya bağlı Hamza Tümeni Komutanı Seyfeddin Polat ,  Münbiç  ten edindiği bilgileri şöyle anlattı:

PANİK YAŞIYORLAR

"TSK nın sıradaki hedefi Münbiç; terör örgütü bunu biliyor. Şehirdeki teröristlerde korku hakim. Hatta  Münbiç  den ayrılmak isteyen grupların olduğu bilgisi bize ulaştı. Bir yandan da TSK sevkiyatının devam etmesi operasyon olasılığını güçlendiriyor. Terör örgütü bölgedeki Türkmen köylerinden de gerekli desteği bulamadı. Bu da korku ve panik havasını artırdı. Sivil halk ise başlayan operasyon sonrası umutlandı. TSK ve  ÖSO  birliklerinin  Münbiç  i bir an önce teröristlerden temizlemesini bekliyorlar.  Münbiç  harekâtının başlamasıyla şehir kısa süre içerisinde sivillere zarar vermeden kontrol altına alınacak."

100 ÜN ÜZERİNDE ZIRHLI SEVK EDİLDİ

Bu arada  Münbiç  sınır hattına askeri birlik sevkiyatı aralıksız sürüyor. Son bir ay içerisinde  Hatay  ın Kırıkhan ilçesinden Suriye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =