ABD'nin büyük korkusu! 'Ankara umarım bunu yapmaz'

 ABD  Savunma Bakanlığı Avrupa ve NATO’dan sorumlu Müsteşar Yardımcısı Andrew Winternitz , Türkiye’nin  S-400  alımının F-35 açısından 'kabul edilemez riskler' taşıdığını iddia ederek , Ankara’nın

haber7
0

Winternitz , Washington merkezli Foreign Policy düşünce kurulu ile Avrupa Birliğinin (AB) Washington’da düzenlediği "Transatlantik Güvenlik İşbirliğinin Geleceği" başlıklı forumunda konuştu.

"TÜRKİYE NİN  S-400  ALMASI KABUL EDİLEMEZ BİR RİSK TEŞKİL EDECEK"

Türkiye’nin  S-400  savunma sistemlerini almasına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Winternitz , "Türkiye’nin  S-400  alması kabul edilemez bir risk teşkil edecek , çünkü radar sistemleri Rus ordusuna beşinci nesil en üst kalite uçağımız F-35 hakkında hassas bilgileri sağlayabilir. Bize göre bu konudaki kaygılarımızı azaltacak bir önlem yok." dedi.

ABD yönetiminin bu konuda  Ankara  ile görüşmelere devam ettiğini belirten Winternitz , "Bu alım , Türkiye’nin NATO’ya olan bağlılığı ile uyuşmamaktadır." iddiasında bulundu. 

Türkiye nin  S-400  leri alması durumunda ABD’nin ne yapacağı sorusuna yanıt vermekten kaçınan Winternitz , "Rusya’dan  S-400  leri kabul etmeyeceklerini umuyorum." diye konuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =