Salah İngiltere'de İslam düşmanlığını azalttı!

 İngiltere  Premier Lig ekiplerinden Liverpool'da forma giyen Mısırlı yıldız oyuncu Muhammed Salah'ın , Liverpool kentindeki  İslam  karşıtlığını azalttığı ortaya çıktı.

haber7
0

Stanford Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre ,  İngiltere  ye 2017 yılında transfer olan  Salah  , Liverpool kentindeki Müslümanlık karşıtı eğilimlerin azalmasına doğrudan katkı sağladı.

 

 

Salah ın transferinin ardından Liverpool taraftarlarının sosyal medyada  İslam  karşıtı attığı mesajların oranı , diğer Premier Lig takımı seyircilerine oranla yüzde 50 azalırken , kentteki  İslam  karşıtlığı ise yüzde 18 ,9 oranında düştü.

İngiltere de 2017 yılından bu yana diğer kentlerde Müslümanlık karşıtı görüşlerde azalma yaşanmadığı kaydedilen çalışmada ,  Salah  ın sportif alanda elde ettiği başarılar ve "hümanist karakterinin" bu düşüşte en önemli etkenler olduğu vurgulandı.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =