Instagram kullananlara müjde! Artık cepten dah az yiyecek

Sosyal ağ  Instagram  , uygulamayı kullanılırken cep telefonları için internet tüketimini azaltacak yeni bir özelliğini kullanıma sunduğunu açıkladı. Platform kullanılırken daha az hücresel  veri  kullanılmasını sağ

haber7
0

Facebook bünyesindeki şirketten yapılan duyuruya göre bu özelliği seçen kullanıcıları hem daha az  veri  tüketecek , hem de içeriği daha kısa yüklenme süreleri ile görüntüleyebilecek.

 

 

Önümüzdeki günlerde dünya genelinde Android cihazlar için kullanıma sunulacak bu özellik ile  Instagram  , farklı internet hızları ve tüketim alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak daha fazla insana kesintisiz bir  Instagram  deneyimi sunmayı hedeflediğini açıkladı.

NASIL ÇALIŞIYOR?

 

 

Instagram ,  Artık  yüksek çözünürlüklü içeriklerin görüntülenmesi ve videoların önden yüklenmesi için üç seçenek sunacak. Ayarlarda “Hesap” sekmesi altında “Hücresel  veri  Kullanımı” başlığındaki bu özellik ile video ve yüksek çözünürlüklü görsellerin önden yüklenmesi engellenebilecek.

Bu özellik aktive edilerek Instagram’da yüksek çözünürlüklü içerikleri görüntülemek için “Hiçbir zaman” , “Yalnızca Wi-Fi” ve “Hücresel  veri  + Wi-Fi” arasında seçim yapılabilecek.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =