Bakan müjdeyi verdi! O havalimanı 2 yıl erkene alındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan , deniz üzerine dolgu yöntemiyle inşa edilen Türkiye'nin ikinci  havalimanı  olacak Rize-Artvin Havalimanı'nın en önemli kısmı niteliğindeki taş dolgu mendireğin yüzde 5

haber7
0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan , Rize-Artvin  havalimanı  ndaki çalışmalara ilişkin değerlendirmede bulundu.

 

 

Havalimanının  Rize  merkeze 34 ,  Artvin  e 125 , Hopa ya 54 kilometre uzaklıkta , Yeşilköy ve Pazar sahili mevkisine yapılmakta olduğunu anımsatan Turhan , buranın deniz üzerine dolgu yöntemiyle inşa edilen Ordu-Giresun  havalimanı  nın ardından Türkiye nin bu nitelikteki ikinci  havalimanı  olacağını söyledi.

Turhan , Türkiye nin dev yatırımlarından biri olacak havalimanının yıllardır bölgenin gündeminde olduğunu ve dört gözle beklendiğini vurgulayarak , buranın Karadeniz in hırçın dalgalarına karşı korunabilmesi için önemli bir çalışma yapıldığını anlattı.

 

 

Denize 85 ,5 milyon tonun üzerinde taş dolgu yapılacağına dikkati çeken Turhan , bu bakımdan projenin meşakkatli olduğunu dile getirdi.

Turhan , Rize-Artvin  havalimanı  nın açılış tarihinin sözleşmede 2022 olarak belirlendiğini ancak 2020 yılı sonunda hizmete alınmasının planlandığını bildirdi.

"DOĞU KARADENİZ DE HAVA ULAŞIMI KESİNTİSİZ SAĞLANACAK"

Havalimanının  Rize  ve  Artvin  in kent merkeziyle turizm potansiyeli olan ilçelerinin gelişmesine , ayrıca Doğu Karadeniz Bölgesi ne komşu ülkelerle ticari ilişkilerin artmasına katkıda bulunacağını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =