Bakan Selçuk aileleri uyardı: 128 içeriğe müdahale edildi

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Sosyal Medya Çalışma Grubu tarafından son 9 ayda çocukları etkileyebileceği belirlenen  128   içeriğe  müdahalede bulunuldu , 2 kişi gözaltına alındı.

haber7
0

Konuyla ilgili açıklama yapan Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt  Selçuk  , “Sosyal Medya Çalışma Grubumuz tarafından çocuklarımızın gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek , çocukların ihmal ve istismara maruz kalabilecekleri internet ortamında yer alan içeriklere müdahale ediliyor" açıklamasında bulundu. 

9 AYDA  128  İÇERİĞE ERİŞİM ENGELİ GETİRİLDİ  Bakanlığın çalışmaları sonucu son 9 ayda  128  içeriğe erişim engeli getirildi , söz konusu zararlı içerikler silindi.

Küreselleşme olgusu ve kitle iletişim araçlarının yaygınlaşması gibi durumların , çocukların ruhsal ve sosyal gelişimlerini olumsuz yönde etkileyebileceğini , bunun bazı riskleri de beraberinde getirdiğini belirten  Bakan  Zehra Zümrüt  Selçuk  , ”Dijital ortamda yer alan; çocuğun yaş ve gelişimine uygun olmayan içerik ve reklamlar , siber zorbalık , şiddet ve korku , bahis siteleri çocuğun psikososyal gelişimine önemli derecede etki edecek riskler arasında yer alıyor. Özellikle sosyal paylaşım sitelerinde kişilerin her adımı takip edilebiliyor. Bu nedenle çocukların paylaştığı bilgiler , üçüncü bir kişinin elinde kötü bir amaçla kullanılabiliyor; çocuklar özgür olduklarını düşündükleri bu ortamlarda hedef olabiliyorlar” dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =