Terör mağdurlarının çifte bayram sevinci

Şırnak’ta PKK'lı teröristlerin saldırıları sonucu evleri yıkılan mağdurlar için yaptırılan konutların teslimine başlandı.

haber7
0

Yaklaşık 3 yıl önce Bahçelievler , Yeşilyurt , Yeni , Cumhuriyet , Aydınlıkevler , İsmetpaşa ve Gazi Paşa mahallelerinde teröristlerce kazılan çukurların ardından gerçekleştirilen saldırılar dolayısıyla evleri yıkılan ve kullanılmayacak duruma gelen terör mağdurlarına yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca inşa edilen 5 bin 716 konuttan bin 423 ü tamamlandı. 

Bu konutlardan 304 ünün anahtarı noter huzurunda çekilen kurayla hak sahiplerine verilirken , bin 119 konut ise bayramın hemen ardından teslim edilecek. Kalan konutlar ise yıl içerisinde tamamlanacak.

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş AA muhabirine yaptığı açıklamada , terör örgütünün saldırıları sonucu şehrin büyük oranda tahrip edildiğini , zarar gören ev ve iş yerlerini onarmak , yenilerini yapmak için devletin büyük bir bütçe ayırdığını söyledi.

Cizre , Silopi ve İdil ilçelerinde  terör mağduru  vatandaşlar için yaptırılan ev ve iş yerlerinin teslim edildiğini aktaran Aktaş , il merkezinde 5 bin 700 konut ve 300 iş yeri inşa edildiğini belirtti.

İnşası tamamlananlardan 304 konutun hak sahiplerine verildiğini kaydeden Aktaş , "Kalan konutları da etap etap teslim edeceğiz. Vatandaşlarımız 3 yıldır evlerinden ayrı kalmıştı. İnşallah bu sıkıntılı dönem konutların teslimiyle bitmiş olacak , yeni evlerinde huzur içerisinde bayramı geçirecekler." ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =