Bayramda toplu taşıma hangi illerde ücretsiz olacak?

Ramazan Bayramında  hangi   illerde   toplu   taşıma   ücretsiz  olacak?  İSTANBUL  ,  ANKARA  , Kocaeli , İzmir ve Antalya’da belediye otobüsleri ile ulaşım  ücretsiz  mi olacak?

haber7
0

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019 Ramazan Bayramı tatil günleri 03 - 06 Haziran arası olduğu açıklandı. Bu süre zarfında bazı Büyükşehir belediyelerinde  toplu   taşıma  araçları ücretsiz olacak. İşte otobüslerin ücretsiz olacağı o iller...

İSTANBUL DA  toplu  TAŞIMA ÜCRETSİZ

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı birimler , vatandaşların 9 günlük ramazan bayramı tatilini huzur ve güven içinde geçirmeleri için tüm hazırlıklarını tamamladı. Bu kapsamda bayram süresince İETT , Özel Halk Otobüsleri , Otobüs A.Ş. , Metrobüs , Şehir Hatları Vapurları , metro , hafif metro , tramvay , füniküler , teleferik , nostaljik tramvay ve tünel ücretsiz olacak.  Bayramda  4 bin 524 araç , 42 bin 62 sefer ile hizmet verecek olan İETT , yoğunluk durumuna göre ilave seferler yapacak ve Metro  İSTANBUL  da metro seferlerini sıklaştıracak.

İSPARK YOL ÜSTÜ 3 GÜN ÜCRETSİZ

İSPARK ın kent genelindeki tüm yol üstü otoparkları , bayramın 1 , 2. ve 3. günü ücretsiz hizmet verecek. Ağaç ve Peyzaj AŞ , Bahçe Marketlerde bayram boyunca tüm ürünlere , yüzde 15 indirim uygulanacak. Bayramın 1. ve 2. günü Karacaahmet ve Zincirlikuyu’da Mini Bahçe Market’ler açılarak İstanbullulara hizmet verilecek.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =