Bin 161 tır ile tarihi rekor kırıldı

Avrupa’nın en büyük , dünyanın ise ikinci büyük kara sınır kapısı olan Kapıkule’de , bin  161  tır ile tüm zamanların günlük tır çıkış rekoru kırıldı.

haber7
0

Ticaret Bakanlığını himayelerinde ,  Edirne  Valiliği’nin koordinasyonunda , geçtiğimiz ay uygulamaya konulan ve tır kuyruklarını bitirmesi planlanan  tarihi  uygulama ’Kapıkule Sıra Numarası Peronu’ meyvelerini vermeye başladı.

Bulgaristan’a açılan  Kapıkule  Sınır Kapısı’nda , 01 Haziran 2019 günü 24 saatte bin  161  tır ile tüm zamanların günlük tır çıkış rekoru kırıldı.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak , “01 Haziran 2019 tarihinde  Kapıkule  Gümrük Kapısı’nda Bin  161  sayı ile en yüksek tır çıkışını gerçekleştirdik. Tüm çalışanlarımızın emeğine sağlık” diyerek , tüm personelini öz verili çalışmalarından dolayı kutladığını söyledi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =