İstanbul Havalimanı’nı dünya alkışlıyor

 İGA  Genel Müdürü  Kadri Samsunlu  , dünyanın en büyüklerinden olan  İstanbul  Havalimanı’na yönelik eleştirilere tepki gösterdi. Samsunlu , “İstanbul Havalimanı’na küresel havacılık devleri

haber7
0

Türkiye’nin asırlık projelerinin en büyüğü olan  İstanbul  Havalimanı’nın tam kapasite hizmet vermesinin üzerinden iki ay geçti. Bütün dünyanın gıptayla izlediği Nisan’ın ilk haftasındaki büyük taşınmanın ardından  İstanbul  Havalimanı’ndaki uçuş trafiği iyice arttı ve hizmet verdiği yolcu sayası 10 milyon kişiye yaklaştı. Mayıs’ta 35 bin 696 uçağın iniş-kalkış yaptığı  İstanbul  Havalimanı’nı , 5 milyon 228 bin 447 yolcu kullandı. Küresel havacılık devlerinin de aralarında bulunduğu 66 havayolu şirketinin uçtuğu  İstanbul  Havalimanı’nın hizmet verdiği  havayolu şirketi  sayısı bu yılsonuna kadar 70’e çıkacak.

AÇILIŞTAN SONRA SALDIRILAR İYİCE ARTI

Yolcularının hızla uyum sağladığı  İstanbul  Havalimanı’na yönelik büyük bir karalama kampanyası dikkat çekiyor. Projelendirildiği günden bu yana ortaya atılan asılsız iddialar üzerinden yürütülen karalamalar , havalimanının sorunsuz taşınmanın ardından hizmet vermeye başlamasıyla büyük bir algı operasyonuna dönüştürüldü.  İGA   Havalimanı  İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü  Kadri Samsunlu  , bir grup gazeteciyle düzenlediği sohbet toplantısında hem iddialara cevap verdi hem de  İstanbul  Havalimanı’ndaki son duruma ilişkin önemli bilgiler paylaştı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =