İstanbul'un plajları açılıyor

 İstanbul  Büyükşehir Belediyesi (İBB) , Anadolu Yakası'ndaki Caddebostan  plajları  ile Avrupa Yakası’ndaki Güneş ve Menekşe Plajları'nı 4 Haziran'da açacağını duyurdu.

haber7
0

İBB den yapılan yazılı açıklamada , İstanbulluların , yaz süresince Caddebostan , Güneş ve Menekşe  plajları  nda ağırlanacağı , haftanın yedi günü sabah saat 08.00 ile 19.00 saatleri arasında plajların hizmet vereceği belirtildi.

 

 

Can güvenliği ve sağlık konularında yüksek seviyede tedbir alındığı kaydedilen açıklamada , tüm plajların her hafta düzenli olarak deniz suyu temizlik oranı ölçümlerinin analiz edildiği ve gerekli ilaçlamalarının da yapıldığı bildirildi.

Açıklamada , plajlarda hijyen ve sağlık açısından gün boyunca görevli personellerce temizlik işleri yürütüldüğü ve güvenlik ve cankurtaran personeli sayesinde de gerekli tedbirler alındığı belirtilerek ,  İstanbul  genelinde 515 kilo metrelik kıyı şeridi boyunca kıyı ve  Plaj  temizliği yapıldığı vurgulandı.

 

 

Drone kameralar İBB plajlarında

İBB İtfaiye Daire Başkanlığı na bağlı cankurtaran ekiplerinin , İBB  plajları  da dahil toplam 47 bin 800 metre uzunluğundaki 38 plajda gelişmiş teknolojik ekipmanlarla hizmet verdiği de belirtilen açıklamada , şunlar kaydedildi:

"İBB ,  İstanbul  daki plajlarda 2 drone (insansız hava aracı) , 35 jet-ski , 7 Kurtarma Botu , 2 Amfibik Kurtarma Jeti (Kara ve Deniz Aracı) 14 ATV aracı , 190 Gözetleme Kulesi ve 481 cankurtaran personeli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =