Merakla bekleniyordu! Trump desteklediği ismi açıkladı

 ABD  Başkanı Donald  Trump  , Pazartesi günü başlayacağı İngiltere ziyareti öncesi İngiliz Sun gazetesine yaptığı açıklamada , eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson'ın Muhafazakar Parti'ye mükemmel bir lider o

haber7
0

Trump "Farklı oyuncuları tanıyorum ama bence Boris çok iyi bir iş çıkarır. Onun mükemmel olacağını düşünüyorum. Onu beğeniyorum , her zaman beğendim" dedi ve Johnson ı "çok iyi ve yetenekli" biri olarak tanımladı.

 

 

ABD Başkanı , İngiltere de Muhafazakar Parti ve başbakanlık yarışının diğer adaylarının da kendisinden destek istediğini belirterek "Herkese yardım edebilirim" dedi.  Trump  kendisinden destek isteyen adayların ismini açıklamayı ise reddetti.

Ancak liderlik yarışının adaylarından olan Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt için de "Evet , onu da beğeniyorum" dedi.

 

 

Trump , adaylar arasında olan İngiltere Çevre Bakanı Michael Gove un kendisini İran konusunda eleştirmesini ise doğru bulmadığını söyledi.

İngiltere Başbakanı  Theresa May  istifa etti

Muhafazakar Parti nin başına geçen aynı zamanda başkana da olacak

İngiltere Başbakanı ve Muhafazakar Parti lideri  Theresa May  7 Haziran da istifa edeceğini açıklamıştı. May , İngiltere nin  Avrupa Birliği  nden ayrılma süreci (Brexit) planı konusunda parlamentoyu üç kez ikna etmeye çalışmasına rağmen bunu başaramadığı için istifa ettiğini belirtmişti.

Muhafazakar Parti nin yeni liderini Temmuz ayı sonuna ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =