Temizlik yapanlara önemli uyarı! Ölebilirsiniz

Ticaret Bakanlığıca , özellikle bayram temizliği döneminde kullanımı artan  deterjan  ürünlerine yönelik uyarıda bulunurken , farklı kimyasalların karışımının ölümcül kazalara sebebiyet verebileceğini bel

haber7
0

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre , denetimleri yıl boyunca gerçekleştirilen deterjanların , özellikle bayram döneminde tüketimlerinde artış görülüyor.

Yaşanabilecek kazaları önlemek , tüketicilerin  sağlık  ve güvenliklerini korumak için  deterjan  ürünlerini satın alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor.

Tüketiciler tarafından yoğunlukla tercih edilen  deterjan  , çamaşır suyu , tuz ruhu gibi  Temizlik  amaçlı ürünlerin yanlış kullanımları sonucunda özellikle farklı maddelerin birbirine karıştırılarak solunması ölümcül kazalara neden oluyor.  

Tüketicilerin  Temizlik  ürünü satın alırken orijinal ambalajında bulunan ürünleri tercih etmeleri ve ürün üzerinde bulunan kullanma talimatı , zararlılık ve önlem ifadeleri ile sembollerin dikkate alınması  sağlık  ve güvenlikleri açısından büyük önem taşıyor.

Tüketicilerin , etiketinde veya ambalajında üretici-ithalatçı bilgileri bulunmayan ürünleri satın almamaları gerekiyor. 

Halı yıkama firması uyarısı  

 Açıklamaya göre , Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğünce  deterjan  ürünlerinin kullanımında şu hususlara dikkat edilmesi önerildi:

- Kullanma talimatı mutlaka okunmalı , çocuklardan ve gıda maddelerinden uzak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =