YTB’nin 'Yurtdışı Genç Liderler Programı' başvuruları başladı!

 Yurtdışı  Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yurt dışında yaşayan gençlerin yaşadıkları ülkelerde; kültür , siyaset , ekonomi ve sosyal hayatlarında başarılı bireyler olmaları için

haber7
0

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yurt dışında yaşayan gençlerin eğitim ve sosyal hayatlarındaki başarılarının desteklenmesi için her yıl düzenlenen  Yurtdışı  Genç  Liderler  Programı’na başvurular başladı. 

Program sayesinde vatandaşlarımızın yaşadıkları ülkelerde etkin görevler üslenecek ve rol model olacak bireylerin yetişmesini hedefleniyor.  Yurtdışı  Genç  Liderler   Programı  , farklı ülkelerde eğitim ve sosyal hayatta başarı gösteren gençlerin seçilerek çeşitli eğitimler almalarını öngörüyor. Dünyanın çeşitli bölgelerinden gençlerin kabul edileceği programa başvurular ise 20 Temmuz 2019 tarihinde son buluyor.

Programa seçilen katılımcıların ise tam pansiyon konaklamaları ve ulaşım masraflarının bir kısmı da  YTB  tarafından karşılanacaktır.

KÜLTÜR GEZİLERİ VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI YER ALACAK

Program , 18-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında Ankara ve İstanbul şehirlerinde gerçekleşecek. Program süresince katılımcı gençler , kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimler alacak ve atölye çalışmalarına katılacaklar. Ayrıca gençler , program dâhilinde tarihi ve kültürel miraslarını düzenlenecek gezilerle yerinde keşfetme imkânı bulacak.

Ortaöğretimini yurtdışında tamamlamış gençlerin katılabileceği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =