Sağlık Bakanlığından bayram genelgesi

 Sağlık  Bakanlığı ,  Sağlık  hizmetlerinin çalışma günlerinde olduğu gibi Ramazan Bayramı'nda da kesintiye uğramadan eksiksiz sunulabilmesi için genelge yayımladı.

haber7
0

Sağlık Bakanlığı ,  Sağlık  hizmetlerinin çalışma günlerinde olduğu gibi Ramazan Bayramı nda da kesintiye uğramadan eksiksiz sunulabilmesi için genelge yayımladı.

 

 

Bayram tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından Bakanlık tarafından  Sağlık  hizmetlerinde aksaklık yaşanmaması için alınacak tedbirlere ilişkin hazırlanan genelge 81 İl  Sağlık  Müdürlüğüne gönderildi.

İdari izin günleri boyunca sürdürülecek hizmetlerle ilgili detaylı talimatlar ve hatırlatmaların yer aldığı genelgede , hem kamu hastaneleri hem de özel hastanelerin acil servislerinde artması muhtemel iş hacmini karşılayabilecek nitelik ve kapasitede bir düzenleme yapılması gerektiği vurgulandı.

 

 

Genelgede , acil  Sağlık  hizmetleri ile hasta sevk ve nakil işlemlerinin 112 Komuta Kontrol Merkezi aracılığı ile İl Ambulans Servisi Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi ile koordinasyon sağlanarak verilmesinin esas olduğu belirtildi. Acil  Sağlık  Hizmetleri Çağrı Kayıt ve Operasyon Yönetim Sistemi ndeki verilerin ilgili  Sağlık  tesisleri yönetimlerince sürekli güncellenmesi istendi.

Bayram boyunca evde kesintisiz  Sağlık  hizmeti

Genelgede evde  Sağlık  hizmetleri kapsamında önceden planlanmış ev ziyaretleri , hastaların devam eden ilaç uygulaması , tıbbi bakım işlemlerinin de aksatılmadan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =