'Benzersiz' diye niteledi ve ekledi: Piyasayı ele geçirecek

 Roscosmos  Başkanı  Dmitriy Rogozin  , yeni  Soyuz-5  taşıyıcı roketinin ticari piyasaya girerek haksız rekabet ve yaptırımlara rağmen büyük başarı yakalayarak  Piyasayı   ele  geçireceğini söyledi.

haber7
0

Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) Başkanı  Dmitriy Rogozin  ,  Moskova  nın güçlü bir motor ve uygun fiyatla geliştirdiği  Soyuz-5  taşıyıcı roketinin yaptırımlara rağmen , fırlatma roketi konusunda çalışan ülkelerden daha iyi performans göstereceğini söyledi.

 

 

Rogozin , Cuma günü gazetecilere verdiği demeçte ,  Soyuz-5  in ticari piyasada iyi satılacağından emin olduğunu , çünkü düşük fiyat etiketi ile  ABD  yapımı roketlerle rekabet edeceğini söyledi.

Roscosmos Başkanı açıklamasında , Rakiplerimiz ekonomik açıdan tüm püf noktalara hakim olsa bile , fiyatı bizim kadar düşüremeyecekler ifadelerini kullandı.

 

 

ABD NİN HAKSIZ REKABETİNE RAĞMEN KARŞI

Moskova ,  ABD  nin 2023’ten başlayarak  Rusya  nın fırlatma roketleri kullanımını yasakladıktan sonra , uzay teknolojisini satabileceği yeni alıcılar arıyor.  Roscosmos  un bu hareketi , "Washington ın haksız rekabet" kararlarına karşı başlattığı belirtiliyor.

Öte yandan Irtysh olarak da bilinen  Soyuz-5  roketinin yeni versiyonunun bu hafta üretime başladığı ve 2022 de piyasaya sürüleceği belirtildi.

Roscosmos Başkanı Rogozin yeni roketin motorlarını , İtme açısından geliştirilen  Benzersiz  motorlar olarak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =