Rusya'dan İdlib açıklaması! Görüş ayrılığı yok

Kremlin Sözcüsü Dmitriy  Peskov  ,  Rusya  ile Türkiye arasında  İdlib  konusunun çözümünde  Görüş  ayrılığının olmadığını söyledi.

haber7
0

Peskov ,  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir  Putin  in  Türkiye  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ile telefon görüşmesini gazetecilere değerlendirdi.

Rusya ile  Türkiye  arasında  İdlib  konusunun çözümünde görüş ayrılığı olmadığını belirten  Peskov  , "Bu bölgede ateşkesi sağlamalıyız.  Hmeymim  ve  İdlib  dahil olmak üzere Rus askerlerinin bulunduğu yerlere saldırıların durdurulması gerekiyor." dedi.

Türkiye nin S-400 hava savunma sistemi alımına ilişkin değerlendirmede bulunan Peskov , "Bu anlaşma kesinlikle geçerli ve uygulama aşamasındadır.  Türkiye  , bu anlaşmaya bağlılığını birkaç kez teyit etti." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , dün  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir  Putin  ile yaptığı telefon görüşmesinde ,  İdlib  de bir an önce ateşkesin sağlanması ve akabinde siyasi çözüm sürecine yeniden odaklanmak gerektiğini kaydetmişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =