Bayramda için yola çıkacaklar bu saatlere dikkat!

Ramazan Bayramı için İstanbul'dan memleketlerine ziyarette bulunmak isteyenler  yola  ne zaman , hangi saatte çıkması gerektiği konusunda kararsız. İşte İstanbul'da  Bayram  trafiği çilesinin en az yaşanabileceği o va

haber7
0

Ramazan Bayramı nda da seyahate çıkmaya hazırlananlara yardımcı olacak , Yandex tarafından detaylı bir trafik analizi yapıldı.

Geçen yılın bayram tatili verilerine dayanarak yapılan analize göre ,  Bayram  tatili için seyahat planı yapan İstanbulluların , trafikten en az etkilenmeleri için 31 Mayıs Cuma öğleden önce ya da 1 Haziran Cumartesi öğleden sonra  yola  çıkmaları gerekiyor.

31 MAYIS CUMA VE 1 HAZİRAN CUMARTESİ GÜNLERİNE DİKKAT

İstanbul dan tatil için en çok  yola  çıkılacak günün bayramdan önceki 31 Mayıs Cuma günü akşam ve 1 Haziran Cumartesi günü sabah saatleri olması bekleniyor.  yola  çıkacak kullanıcıların , 31 Mayıs Cuma günü öğleden önce veya 1 Haziran Cumartesi öğleden sonra hareket etmeleri  trafik  açısından en doğru çözüm olarak gözüküyor.

Geçen  Bayramda  , TEM üzerinden Gebze-Kocaeli-Düzce-Bolu-Çerkeş hattında  trafik  cuma günü başlayarak , cumartesi günü öğlene kadar devam etmişti.

CUMA GÜNÜ  yola  ÇIKANLARI BEKLEYEN TAHMİNİ  yol  DURUMU

Geçen yıl Kurban Bayramı’nın başladığı hafta sonu gerçekleşen verilere göre yoldurumunu ve yolculuk sürelerindeki artışları belirlendi. 31 Mayıs Cuma günü sabah saatlerinden aynı gün iş çıkışına kadar İstanbul’dan hareket eden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =