Katar o yasayı onayladı!

 Katar  Emiri Şeyh Temim bin  Hamed Al Sani  , ülkede yeni bir "medya kenti" inşası yasasını onayladı.

haber7
0

Katar Emiri Şeyh Temim bin  Hamed Al Sani  , ülkede medya faaliyetlerinin idaresi ve geliştirilmesini hedefleyen "medya kenti" inşası yasasını onayladı.

Katar haber ajansı QNA ya göre , Şeyh Temim , kendi bağımsız bütçesi olacak ve sınırları Bakanlar Kurulu tarafından belirlenecek olan  medya kenti  inşası yasasına onay verdi.

Söz konusu medya kentiyle  Katar  da basın faaliyetlerinin idaresi ve geliştirilmesi , uluslararası basın , teknoloji şirketleri , basın ve dijital basın alanında araştırma ve eğitim veren kurumların buraya çekilmesi hedefleniyor.

Televizyon ve radyo yayın izinleri ile gazete , dergi ve kitap yayın ve dağıtım izinlerinin verilmesi gibi yetkilere sahip ve serbest bölge hükmünde olacak medya kentinin  Katar  daki yerel medyayı da destekleyeceği belirtildi.

Skynews Arabia , CNN Arabia ve MBC gibi büyük medya şirketlerinin merkezleri Birleşik Arap Emirlikleri nde (BAE) bulunuyor.  Katar  , söz konusu medya kentiyle dünyadaki medya şirketleri için cazibe merkezi olmayı hedefliyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =