Doğu Perinçek'ten CHP'ye S-400 tepkisi: Manavdan domates mi alıyoruz?

Vatan Partisi Genel Başkanı  Doğu   Perinçek  , ABD'nin Türkiye'ye  S-400  üzerinden tehditleri hakkında Haber7'ye özel açıklamalarda bulundu.

haber7
0

Haber7 / Özel Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı eski Büyükelçi Ünal Çeviköz , geçtiğimiz günlerde "Sayın Dışişleri Bakanı  ABD  ile kurulmasını önerdiği askeri komisyonun NATO ile  Türkiye  arasında kurulması daha uygun olacaktır. Bu komisyon çalışmalarını bitirene kadar  S-400  lerin konuşlandırılmasının ertelenmesini öneriyoruz" demişti.

CHP nin parti olarak  S-400  lere karşı olmasını Vatan Partisi Genel Başkanı  Doğu  Perinçek ile konuştuk.  ABD  nin  Türkiye  ye  S-400  üzerinden tehditleri hakkında Haber7 ye çok özel açıklamalarda bulunan Perinçek ,  S-400  hava savunma sistemlerinin dünyanın en iyisi olduğunu ve bu meselenin milli bir konu olduğunu belirterek  CHP  nin tavrına da sert tepki gösterdi.

İşte Vatan Partisi Genel Başkanı  Doğu  Perinçek ile gerçekleştirdiğimiz özel röportaj;

 

 

S-400 almak herhangi bir silah tercihi değil... Bu çok ama çok önemli. Yani gidip  Manavdan   domates  seçmiyorsunuz. Acaba şu  domates  mi iyi , bu  domates  mi iyi?  S-400  mi alsam  Patriot  mu alsam? Böyle bir tercihle karşı karşıya değiliz. Burada vatanımızı savunmak ile ilgili bir tercih var.  Türkiye  önce tehdidin nereden geldiği saptayacak sonra buna göre bir strateji geliştirecek.  S-400  veya  Patriot  almak bir strateji almaktır.  S-400  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =