Mardin turizminde bayram sevinci

Kültür ve inanç turizminin önemli merkezlerinden  Mardin  , bayramda tatilcilerin gözdesi oldu.

haber7
0

Ezan ve çan sesinin birbirine karıştığı , farklı kültürlerin binlerce yıldır kardeşçe yaşadığı  Mardin  , turizmde yakaladığı ivmeyi  bayram  tatilinde de sürecek. Geçen sene günübirlik gelenlerle 3 milyon turiste ev sahipliği yapan şehirdeki otellerde bayramdaki rezervasyon yüzde 100 e yaklaştı.

 

 

İl Kültür ve  turizm  Müdürü Alaaddin Aydın , AA muhabirine , geçen yıl günübirlikçilerle 3 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırladıklarını söyledi.

"Turizmde altın çağımızı yaşıyoruz" diyen Aydın , ziyaretçi sayısında yılın ilk 4 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 artış olduğunu vurguladı.

 

 

Ramazan Bayramı tatilinde de yoğun talep gördüklerini dile getiren Aydın , şöyle devam etti:

"Mardin dillerin ve dinlerin kardeşliğine damga vurmuş bir şehir. Birlikte yaşamın en güzel örneği burada yaşanıyor. Mardin’de otellerde doluluk oranımız çok iyi.  bayram  tatili dolayısıyla rezervasyonlar doldu , yer bulamayanları evlerimizde ağırlayacağız."

"BÜYÜK TALEP VAR"

Mardin  turizm  ve Otelciler Derneği (MARTOD) Başkanı Özgür Azad Güngör de misafirhanelerle birlikte yaklaşık 10 bin yatak kapasiteli kentin turizmden hak ettiği payı alması için yoğun çalışma yürütüldüğünü söyledi.

Ziyaretçilerin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =