Türkiye'nin ekonomisi için Zonguldak'ın kömürüne dikkat çekti

Dünya çapında 55 milyon üyesi bulunan IndustriALL Global Union’ın (IndustriALL Küresel Sendika) Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan , “Zonguldak’taki istihdamın çok önemli derecede azaldığ

haber7
0

Buradaki madencilik faaliyeti , kömür madenciliği  Türkiye   ekonomisi  için son derece önemli. Özellikle yurt dışına çok önemli miktarlarda enerji için para transfer edildiği bir noktada Zonguldak’ın değeri , kara altın olma vasfı daha da artıyor. O nedenle burada istihdamın artırılması ve ekonomisinin optimum bir noktaya getirilmesi son derece ehemmiyetli” dedi. 

Dünya çapında 55 milyon üyesi bulunan IndustriALL Global Union’ın Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan , Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret ederek , Genel Başkan Hakan Yeşil ile görüştü. Ziyarette GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu , Genel Sekreter Hüseyin Kolçak , Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız , Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ile Genel Başkan Danışmanı Turhan Oral da hazır bulundu. Ziyaretten onur duyduklarını belirten GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil , “Türkiye’ye hoşgeldiniz , Zonguldak’a hoşgeldiniz. Genel Maden İşçileri Sendikasını onurlandırdığınız için teşekkür ediyoruz. Son olarak Antalya ve Belçika’da yapmış olduğumuz toplantılarda bizleri birçok konuda aydınlattı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Zonguldak’ı görmek , madenleri yerinde görmek için bizleri ziyaret etti” dedi. 

"GMİS çok özel bir yere sahip” 

IndustriALL Global Union Genel ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =