Araba kiraladı başına gelmeyen kalmadı!

4 günlüğüne  otomobil  kiralayan kişi arabayı  Kiralama  şirketine zamanında iade etmesine rağmen imzaladığı seneti geri alamadı ve soluğu savcılıkta aldı.

haber7
0

Aydın’ın  Nazilli  ilçesinde geçtiğimiz ay 4 günlüğüne  otomobil  kiralayıp teminat için senet imzalayan genç kadının  başına   gelmeyen  kalmadı.  Kiralama  ücretini ödediği halde senedini geri alamayan D.Ö. isimli kadın hukuk savaşı başlatıp Nazilli’de faaliyet gösteren oto  Kiralama  firmasından şikayetçi oldu.

 

 

Edinilen bilgiye göre; 28 Mart günü Nazilli’de faaliyet gösteren bir firmadan 4 günlüğüne  otomobil  kiralayan D.Ö. prosedür gereği teminat için de ilgili firmaya senet imzaladı. 4 gün sonunda kiraladığı otoyu geri teslim eden genç kadın  Kiralama  ücretini ödeyip senedini geri almak isteyince “Aracın plakasına trafik cezası yemiş olabilirsin. Bu nedenle senedi 15 gün sonra vereceğiz” cevabı ile karşılaştı. 15 gün sonra senedini almak için yeniden oto kiraladığı firmaya giden kadına bu defa farklı bahanelerle senedi geri verilmedi. Çaresiz kalan genç kadın konuyla ilgili Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet dilekçesi verip yaşadığı mağduriyetin giderilmesini istedi. 

"İNSANLAR MAĞDUR EDİLİYOR" 

 

 

Araç  Kiralama  işlerinde alınan açık senetlerle insanların mağdur edildiğini ve devlet tarafından bu uygulamaya dur denilmesi gerektiğini belirten vatandaşlar , "Pek çok kişi çok acil , özel veya çaresiz durumlarla karşılaştığında araç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =