Yıldırım: Sizin verdiğiniz oylar iç edildi, çalındı

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın  İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkan adayı  Binali Yıldırım  , oyların tekrar sayılmasına CHP'nin karşı çıktığını belirtere

haber7
0

AK Parti  İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Binali Yıldırım  , Karaelmas Kuran Kursu tarafından düzenlenen ve 2 bin kişinin katıldığı Yenisahra 3. Roman İftarı na katıldı.

Sözlerine demokrasi şehidi Adnan Menderes ve arkadaşlarını anarak başlayan  Yıldırım  , aradan geçen 59 yıla karşın idam edilen Menderes ve arkadaşlarının milletin gönlünde yer alarak anıldığını , darbecilerin isimlerinin dahi hatırlanmadığını anlattı.

Romanlarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden  Yıldırım  , uzun yıllar Kasımpaşa da Roman mahallesine komşu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın Yenisahra Romanlarına selamlarını getirdiğini söyledi.

İnsanları Roman , Kürt , Türk , Alevi , Sünni olarak ayırmayan bir anlayıştan geldiklerini dile getiren  Yıldırım  , "23 Haziran da  Sizin  oylarınızla başkan seçildiğimde Romanların Binali Abisi olacağım.  Sizin  sorunlarınızı çözeceğim. İmar , sağlık , ulaşım gibi sorunlarınızı çözmek bizim işimiz. Çok daha güzel günlere hep beraber yürüyeceğiz." diye konuştu.

31 Mart seçimlerine şaibe karıştığını ifade eden  Binali Yıldırım  , şunları kaydetti:

"Maalesef  Sizin   verdiğiniz   oylar  iç  edildi  , çalındı. O anları ben yaşadım. Götürüp bana attığınız oy başkasına yazıldı. Sandığa giren oy başka , sandıktan çıkan oy başka. Dedim ki , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =