Bulgaristan'dan Edirne'ye seferler başlıyor

 TCDD  Taşımacılık AŞ ile  Bulgaristan  Demiryolları arasındaki mutabakat gereği Filibe'den Edirne'ye  tren  seferleri 1 Haziran'da başlayacak.

haber7
0

TCDD Taşımacılık AŞ den alınan bilgiye göre , Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ticareti artırmak amacıyla  Bulgaristan  ın Filibe şehri ile Edirne arasında yolcu treni çalıştırılması kararlaştırıldı. 

Hatta bulunacak tren , 2 ikinci mevki oturma yerli vagon ve 1 ikinci mevki kuşetli vagon olmak üzere 3 vagondan oluşacak ve toplam 226 yolcu taşıyabilecek. 

Tren seferleri 1 Haziran dan itibaren başlayacak ve yıl sonuna kadar cumartesi ve pazar günleri işletilecek.  Edirne ile Filibe arasındaki 184 kilometrelik mesafeyi 4 saat 15 dakikada katedecek  tren  ,  Edirne  den saat 17.00 de kalkarak Filibe ye saat 21.15 te varacak. Filibe den saat 08.40 ta kalkacak  tren  de saat 12.18 de  Edirne  ye ulaşacak.  Edirne ile Filibe arasında bilet ücreti ise bir kişi birinci mevki kuşetli 10 ,36 avro , ikinci mevki kuşetli 6 ,86 avro olacak. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =