Talihsiz muhabirin çektiği son görüntüler

Bayburt-Trabzon arasında bulunan Soğanlı Dağı'ndaki yol açma çalışmalarını takip ederken 10 Mayıs'ta uçuruma düşen ve cenazesi aramaların 14'üncü gününde bulunan Anadolu Ajansı muha

haber7
0

Görüntülerde ekiplerin , "dünyanın en tehlikeli yolu" seçilen Derebaşı Virajları nın da bulunduğu bölgede yüksekliği yer yer 5 metreyi bulan karı iş makinesi yardımıyla temizlemeye çalıştığı görülüyor. 

Dünyanın en zorlu yollarını tanıtan bir internet sitesince "dünyanın en tehlikeli yolu" seçilen Trabzon-Bayburt arasındaki dağ yamaçlarından geçen Derebaşı Virajları nın da bulunduğu bölgede düşen Nişancı nın kamerası , arama kurtarma çalışmalarının ikinci gününde AA muhabirinin kaydığı noktadan yaklaşık 100 metre aşağıda bulundu.

Tripoda bağlı kamera , Erzurum AFAD ekibindeki görevlinin halat yardımıyla indiği karlı yamaçtan çıkartılarak incelenmek üzere  Bayburt  Jandarma Komutanlığı Olay Yeri İnceleme Tim Komutanlığ ına teslim edildi. 

İncelemenin tamamlanmasının ardından kamera ve diğer aksamları , Anadolu Ajansı yetkililerine teslim edildi.

Bayburt muhabiri Abdulkadir Nişancı nın çektiği yaklaşık 3 ,5 dakikalık görüntüde , iş makinesiyle yapılan karla mücadele çalışmaları yer alıyor.

Kayıtlara göre , Nişancı nın , operatörün iş makinesinin kepçesiyle aldığı karı yamaçtan aşağıya döktüğü anları en güzel açıdan çekebilmek düşüncesiyle yolun hem üst yamaç hem de diğer tarafındaki kar birikintisinin üzerinden görüntülediği anlaşılıyor. Nişancı nın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =