YTB Başkanı Abdullah Eren Münih'te iftara katıldı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB)  Başkanı   Abdullah   Eren  , “Bu izin sezonunda Türkiye'ye seyahat eden Avrupalı Türkler için Sırbistan sınırında üçer tane Türk polisi ve Türkç

haber7
0

Uluslararası Demokratlar Birliğinin (UID) Münih teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programında konuşan  Eren  ,  YTB  olarak Türkiye’de yaklaşık 170 ülkeden öğrenciye burs verdiklerini hatırlattı. Abdullah  Eren  , bu öğrenciler içinde bulunan Sırp asıllı bursiyerlerin izin sezonunda Avrupa’da yaşayan Türklere yardımcı olacaklarını dile getirdi.

Eren , bu sene ilk kez Sırbistan sınırlarında Türk polisi üniformalı memurların görev yapacaklarını , bunların vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgileneceklerini vurgulayarak , Bu izin sezonunda Türkiye ye seyahat eden Avrupalı Türkler için Sırbistan sınırında üçer tane Türk polisi ve uluslararası öğrencilerimiz olacak. dedi.

YTB  Başkanı   Abdullah   Eren  , geçen yıl ilk kez başlayan , YTB’nin Kapıkule ve İpsala sınır kapılarındaki vatandaşlara yönelik düzenlediği "hoş geldiniz" etkinliğinin bu sene daha yoğun bir şekilde yapılacağını ve vatandaşların  YTB  araçlarını gümrük kapılarında göreceğini vurguladı.

Abdullah Eren , “Batı Avrupa’da yaklaşık beş milyonluk bir Türk nüfusu bulunuyor. Bizden önceki nesil kendi ayakları üstünde durdu. Geçtiğimiz yıl Köln’de açılan DİTİB camiinin açılışına gelmiştik. Burada 1965 yılında Köln’de ünlü Dom Kilisesinde ilk kez Ramazan Bayramı namazı kılan bir amcamızla tanışma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =