Necip Fazıl Kısakürek müzesi açıldı!

 Necip   Fazıl  Kısakürek'in şahsi eşyalarıyla , kullandığı mobilyaların da aralarında bulunduğu kalıcı sergi , usta yazarın vefatının 36. yılında ,  Necip   Fazıl   Kısakürek  Kültür ve Araştırma Vakfı'nın Üm

haber7
0

Türk düşünce hayatında , fikirleri ve eserleriyle derin izler bırakan usta edebiyatçının eşyalarından günümüze ulaşan hatıraları , ailesi tarafından hayata geçirilen sergiyle de gün yüzüne çıkıyor.

Büyük Doğu Yayınları Yayın Koordinatörü ve aynı zamanda Kısakürek in torunu olan Emrah Kısakürek , vakfın , dedesiyle ilgili bir müze hazırlamak amacıyla kurulduğunu dile getirdi.

Emrah Kısakürek , dedesinin adı söylendiğinde ilk akla gelenlerden birinin de  Büyük Doğu  Yayınları olduğuna işaret ederek , artık vakıfla yayınevinin aynı binada olacağını ve bugün düzenlenecek anma etkinliğiyle birlikte binanın ziyarete açılacağını aktardı.

Binanın ikinci katını dedesine ait özel eşyalarından oluşan kalıcı sergiyle vakfa ayırdıklarının altını çizen Emrah Kısakürek , "Üstad ın hayatından kesitleri gelen ziyaretçilere anlatacağız. Ayrıca araştırma kısmında araştırmacılar istedikleri gibi gelip Necip Fazıl hakkında bilgiler alabilecek." dedi.

"BURADAKİ EŞYALAR ÜSTAD IN YAŞAMINI GÖSTERİYOR"

Kalıcı müzede yer alan eşyaların özelliklerine de değinen Emrah Kısakürek , şu bilgileri verdi:

"Üstadın eşyaları zaten kendi evimizdeydi yani içinde yaşadığımız ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =