Aydın'da pitbull dehşeti! Kimse bir şey yapamadı

 Aydın  Adnan Menderes Bulvarı'nda sahibi tarafından gezmeye çıkartılan  pitbull  cinsi köpek kediye saldırdı. Köpeğin ağzından güçlükle alınan  kedi  saldırıda ağır yaralandı.

haber7
0

Aydın ın Efeler ilçesi Adnan Menderes Bulvarı nda akşam saatlerinde hareketli dakikalar yaşandı. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bulvar üzerinde sahibi tarafından ağızlıksız olarak gezmeye çıkartılan  pitbull  cinsi  köpek  sokak kedisine saldırdı. Vatandaşların gözü önünde yaşanan olayda çevredekiler kediyi kurtarmak için yoğun çaba sarf etti. Isırdığı kediyi sağa sola çarpan köpekten kediyi kurtarmak isteyen vatandaşlar köpeğe ellerindeki sopalarla vurdu.  köpek  sahibinin de çabaları sonuçsuz kalırken ,  pitbull  bir süre sonra kediyi bıraktı. Vatandaşlar  köpek  sahibine tepki gösterdi. Yaşanan olay vatandaşlar tarafından da kayıt altına alındı.

Aydın Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Şenay Tekinbaş olay yerine gelerek ilk müdahalesi yapılan kediyi dernek ofisine götürdü. Sosyal medya hesabından da saldırı anının görüntülerini yayınlayan Tekinbaş ,  köpek  sahibinin bulunması için yardım istedi. Kısa süre içerisinde köpeğin sahibinin kimlik bilgisine ulaşan Tekinbaş , "Pitbull cinsi köpeklerin sokağa zincirsiz ve ağızlıksız çıkarılması yasak. Bu yasağı çiğneyen  köpek  sahibi gerekli cezayı almalıdır. Emniyete suç duyurusunda bulunacağız. Kötü  köpek  yoktur , kötü sahip vardır" dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =