Aksaray'da 4-6 yaş gurubu Kur'an öğrencileri için kapanış programı

 Aksaray  Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren İmam-ı Azam 4-6  yaş  Kur'an Kursunda eğitim gören 4-6  yaş   gurubu  çocuklar için  kapanış   programı  düzenlendi.

haber7
0

Ulu Cami İmam Hatibi Özgür Öztürk ün Kuranı Kerim tilaveti sonrasında programın açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Cemalettin Bal , Ramazan Ayının hayırlara vesile olmasını temenni ederek “Öncelikle bu öğrencilerimizi , çocuklarımızı eğiten , okutan , bu kurslara gönderen; vatan , millet , din , bayrak sevgisini küçük yaşta öğrenmelerini sağlayan , gayret gösteren anne babalara ve onları yetiştiren öğreticilerimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Öğrenci sayımız her geçen gün artmaya devam ediyor. Şuanda 250 tane yavrumuz 20 adet 4-6  yaş  kurslarında eğitim görüyor. 4 yıl içerisinde bu rakama ulaştık. Önümüzdeki yıllarda öğrenci sayımızı artırmak için kurslar inşa etmeye devam ediyoruz.” dedi.

Programda öğrenciler  Kur  an-ı Kerim tilavet edip , ilahiler okudular , semazen gösterisi yaptılar.

İmam-ı Azam Kuran Kursu’nda gerçekleşen programa İl Müftüsü Cemalettin Bal ile beraber Ağır Ceza Reisi Seyfullah Sarıgül , İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ , birçok kurum amiri Kur’an kursu öğreticileri , öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =